Lokalita

Lokalita

Lipenská nádrž a Národní park Šumava nabízejí výborné podmínky pro vodní sporty, pěší turistiku a především pak cykloturistiku. V zimě uspokojí upravené běžecké stopy a dostupná lyžařská střediska na Lipně či Hochfichtu v Rakousku i náročnější vyznavače zimních sportů. Příjemným zážitkem je bruslení na zamrzlé přehradě. Tipy na výlety na Vás budou čekat při příjezdu na naše ubytování.

KROK se nachází břehu Lipenského jezera přímo na nové cyklostezce vedoucí kolem jezera v Horní Plané. Krok proto, že je to všude v pěší vzdálenosti a právě svou lokalitou je Krok výjimečný. Krok se nachází v obci Horní Planá, která je svou velikostí největším městem na Lipně a najdete zde základní občanskou vybavenost, včetně několika obchodů, lékarny, zdravotního střediska a čerpací stanice. Nachází se zde také řada restaurací/bister/kaváren (z Gastromapy Hejlíka). KROK se nachází v jižní části obce přímo na nově vybudované cyklostezce, která je nenáročná i pro nejmenší děti. Svou polohou kousek od přívozu či vlakové zastávky Vám umožňuje poznávat i vzdálenější místa Lipenska a Šumavy bez nutnosti popojet autem.

Chaty Dandelion a Bellis se nachází v chatové osadě Radslav u Černé v Pošumaví a nabízí krásný výhled na jezero, které se nachází jen 80m od chaty Dandelion a 250m od chaty Bellis. Z Radslavy je to jen kousek na cyklostezku vedoucí z Černé V Pošumaví do Dolní Vltavice, kde se mj nachází přívoz.

Vzdálenosti (z Horní Plané):
Český Krumlov – UNESCO (25 km)
Klášter Vyšší Brod (30km)
Zámek Hluboká nad Vltavou (65 km)
Rakousko  (hraniční přechod Zvonková / Schöneben, 10 km)
Německo  (hraniční přechod Strážný / Philippsreuth, 42 km)